What's happening?

Video Sources 93 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Come and See

Come and See

A RELENTLESS MASTERPIECE...Sep. 03, 1985Soviet Union142 Min.Not Rated
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Pasi e gjen një pushkë të vjetër, një djalë i ri i bashkohet ushtrisë Sovjetike dhe përjeton tmerret e luftës së Dytë Botërore kundër forcave të pamëshirshme Gjermane.

 

Come and See
Come and See
Come and See
Come and See
Come and See
Come and See
Come and See
Come and See
Come and See
Come and See
Original title Иди и смотри
IMDb Rating 8.3 59,227 votes
TMDb Rating 8.3 635 votes

Director

Elem Klimov
Director

Cast

Aleksei Kravchenko isFlyora (Florian Gaishun)
Flyora (Florian Gaishun)
Viktors Lorencs isGerman General
German General
Jüri Lumiste isGerman Officer
German Officer
Tatyana Shestakova isFlyora's mother
Flyora's mother
Aleksandr Berda ischief of staff of the partisan detachment
chief of staff of the partisan detachment

Similar titles

Gunless
A Twelve-Year Night
Amistad
Last Christmas
The Divide
Tolo Tolo
The Last Paradiso a.k.a L’ultimo paradiso
Lady Macbeth
Panfilov’s 28 Men
The Last Diamond
Zatoichi
Eloïse
_Hasync.push(['Histats.track_hits', '']); (function() { var hs = document.createElement('script'); hs.type = 'text/javascript'; hs.async = true; hs.src = ('//s10.histats.com/js15_as.js'); (document.getElementsByTagName('head')[0] || document.getElementsByTagName('body')[0]).appendChild(hs); })();