What's happening?

Video Sources 875 Views Report Error

  • Shikovidto.me
Main Prem Ki Diwani Hoon

Main Prem Ki Diwani Hoon

Jun. 26, 2003India197 Min.
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

Familja kapoor jane indian shume te pasur qe jetojne ne indi dhe duan qe vajza e tyre e madhe Sanjana te martohet me nje biznesmen indian-amerikan i quajtur prem . Pas disa keqkuptimesh Prem dhe Sanjana bien ne dashuri me njeri tjetrin.Tragjedia mbi familjen kapoor fillon kur ato kuptojne qe Prem nuk ishte personi biznesmen . Si do ndikoj ky lajm te Sanjana pasi ajo i ka dhuruar zemren Prem-it qe nuk ishte biznesmen.

Main Prem Ki Diwani Hoon
Original title Main Prem Ki Diwani Hoon
IMDb Rating 4.0 3,378 votes
TMDb Rating 4.4 7 votes

Similar titles

How to Be Single
Aiyaary
Game of Death
Il Divo
Vellai im
Kurbaan
Invasion
Mesrine: Killer Instinct
Tracks
Manikarnika: The Queen of Jhansi
The Kingdom
Winter’s Bone
_Hasync.push(['Histats.track_hits', '']); (function() { var hs = document.createElement('script'); hs.type = 'text/javascript'; hs.async = true; hs.src = ('//s10.histats.com/js15_as.js'); (document.getElementsByTagName('head')[0] || document.getElementsByTagName('body')[0]).appendChild(hs); })();