What's happening?

Video Sources 509 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikostreamango.com
Sanctum

Sanctum

The only way out is down.Feb. 03, 2011USA, Australia108 Min.R
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Ky film i bazuar në ngjarje të vërtet ndjek një ekip zhytësish shpellash nënujore në një ekspeditë të pabesë në sistemin më të madh, më të bukur dhe më pak të aksesueshëm shpellor në Tokë. Kur një stuhi tropikale i detyron ata të hyjnë thellë në shpellat, ata duhet të luftojnë me ujin përvlues, terrenin vdekjeprurës dhe panikun duke kërcyer për një rrugë të panjohur të ikjes në det. Diverti Master Frank McGuire (Richard Roxburgh) ka eksploruar Shpella Esa-ala të Paqësorit Jugor për muaj të tërë. Por kur dalja e tij është prerë në një përmbytje të shpejtë, ekipi i Frank-it, përfshirë djalin 17-vjeçar Josh (Rhys Wakefield) dhe financierin Carl Hurley (Ioan Gruffudd), janë të detyruar të ndryshojnë rrënjësisht planet. Me furnizime në rënie, ekuipazhi duhet të lundrojë në një labirint nënujor për ta bërë atë. Së shpejti, ata përballen me pyetjen e pashmangshme: A mund të mbijetojnë ose a do të zihen përgjithmonë?

Sanctum
Sanctum
Sanctum
Sanctum
Sanctum
Original title Sanctum
IMDb Rating 5.9 49,371 votes
TMDb Rating 5.7

Director

Cast

Similar titles

Ride or Die
Barely Lethal
Crime Busters
Autumn Blood
Along with the Gods: The Two Worlds
Fast & Furious
Messages Deleted
A Good Woman Is Hard to Find
The Host
Wasabi
Buried
Godzilla: Monster Planet
_Hasync.push(['Histats.track_hits', '']); (function() { var hs = document.createElement('script'); hs.type = 'text/javascript'; hs.async = true; hs.src = ('//s10.histats.com/js15_as.js'); (document.getElementsByTagName('head')[0] || document.getElementsByTagName('body')[0]).appendChild(hs); })();